Szkolenia długodystansowe

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w tym roku organizujemy cztery warsztaty strzeleckie, które będzie prowadził guru polskiego strzelectwa długodystansowego – prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont, który związany jest ze strzelectwem od roku 1973. Obecnie jest pracownikiem Zakładu Pojazdów Mechanicznych i Technik Militarnych Politechniki Gdańskiej. Autor książek: Celność broni strzeleckiej, Balistyka dla snajperów, Amunicja i jej elaboracja. Wielokrotny medalista zawodów strzeleckich, w tym: Amatorskich Mistrzostw Polski, zawodów IPSC, Long Shot (klasa Magnum i Super Magnum), Tactical Sniper, Sniper Mission, Kontinent Treffen. Prowadzi wykłady z broni i balistyki oraz szkolenia dla snajperów i strzelców wyborowych sił specjalnych w Polsce i za granicą.

Warsztaty dwudniowe odbędą się w następujących terminach :

Kurs podstawowy:

13-14.04.2024
11-12.05.2024
01-02.06.2024

 

Przebieg szkolenia:

Wykład: 08.00 – 12.00

Przerwa obiadowa (zupa z wkładka w cenie kursu)
Trening na strzelnicy: 13.00 – 17.00

 

Tematyka zajęć:

Kurs podstawowy:
1. Prawidłowa leżąca postawa strzelecka.
2. Dostosowanie karabinu do strzelca (regulacja kolby, położenia celownika).
3. Oddychanie i ściąganie spustu.
4. Balistyka – zjawisko strzału i jak porusza się pocisk (podstawy balistyki wewnętrznej i zewnętrznej).
5. Budowa i działanie celownika optycznego.
6. Wprowadzanie poprawek na odległość oraz na wiatr.

Kurs zaawansowany:
1. Drgania lufy.
2. Dobór amunicji.
3. Wpływ temperatury, ciśnienia, wysokości i wiatru na tor lotu pocisku.
4. Strzelanie do ruchomego celu.
5. Strzelanie z ruchomej platformy.
6. Strzelanie przez otwory w przesłonach (loop hole).
7. Akcesoria ułatwiające strzelanie.

Cena dwudniowego szkolenia z jednym noclegiem i jednym posiłkiem (zupa z wkładką w przerwie między wykładem a strzelaniem):
1 500 PLN (z własną bronią)
1 600 PLN (z bronią obiektową) + plus koszt wystrzelonej amunicji od 100 do 300 PLN w zależności od kalibru 80 szt. )

szkolenia długodystansowe
strzelanie długodystansowe Wałcz

Równolegle do warsztatów z udziałem prof. Jerzego Ejsmonta na strzelnicy VIS prowadzimy całoroczne szkolenia z zakresu: strzelanie długodystansowe, broń krótka, karabinek, strzelba.  

Szkolenie z zakresu strzelectwa długodystansowego.  

Szkolenie dedykowane dla osób, które chcą rozpocząć przygodę strzelecką z „long shot” jak również dla osób, które posiadają już praktykę w tej dziedzinie ale pragną poszerzyć widzę i wydłużyć „horyzonty strzeleckie”.

Program organizowany w systemie czterech dwudniowych bloków szkoleniowych. Każdy z bloków zawierać będzie inny zakres wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.

Dla osób nie posiadających własnej broni mamy przygotowany zestaw karabinów w kalibrach: od 223 Win do 338 Lapua magnum.

Naszym nadrzędnym celem jest wysoka jakość oferowanych szkoleń dlatego też w przypadku szkoleń długodystansowych przypada maksymalnie dwóch kursantów na jednego instruktora.( trening na strzelnicy)

Z uwagi na to, że instruktorzy są dostępni praktycznie cały czas uznaliśmy, że nie ma konieczności ustalania z góry terminów szkoleń. Osoby zainteresowane szkoleniami prosimy o kontakt w celu ustalenia wszystkich szczegółów dotyczących terminu oraz kosztów.

 

Long Shooting Wałcz