Strzelnica

OBIEKT POWSTAŁ DZIĘKI AKCEPTACJI ORAZ WYJĄTKOWEJ PRZYCHYLNOŚCI WÓJTA I SAMORZĄDU GMINY WAŁCZ. OGROMNE ZAANGAŻOWANIE URZĘDNIKÓW, WSPARCIE I POMOC NA KAŻDYM ETAPIE PROCEDOWANIA UMOŻLIWIŁO ZREALIZOWAĆ TEN PROJEKT. 

Obiekt strzelnicy sportowo-rekreacyjnej VIS zlokalizowany jest w zachodnio-północnej Polsce na terenie gminy Wałcz przy trasie krajowej nr 163.

Obszar 21ha, z trzech stron otocza gęsty las. Strzelnica ukierunkowana jest głównie do strzelania na długi dystans na osi 900m. (1000 yd) Tor osi długodystansowej przebiega z kierunku południowego na północ. Z trzech boków oś ograniczają wysokie wały ziemne. Na krańcu południowym osi pod drewnianą wiatą znajduje się 15 stanowisk strzeleckich. Wszystkie stanowiska przeznaczone są do strzelania z pozycji leżącej i siedzącej. Oś długodystansowa przystosowana jest również do strzelania na dystansach: 100m, 200m, 300m, 600m, 800m, 900m. oraz dystansach pośrednich. Możliwość organizowania zawodów strzeleckich.

Ponadto strzelnica posiada dwie osie krótkie z dystansem: 100m i 50m z przeznaczeniem do treningu lub szkolenia strzeleckiego pod nadzorem doświadczonych instruktorów strzelectwa uprawnionych do prowadzenia szkoleń.

Na obu osiach pod drewnianymi wiatami znajduje się po osiem stanowisk strzeleckich przystosowanych do strzelania z pozycji: stojącej, siedzącej i leżącej. 

Dla osób przyjeżdżających strzelnica oferuje również zakwaterowanie. Do dyspozycji cztery nowe, obszerne namioty wojskowe typu NS 97 Lubawa, każdy o pow. 24m2. Każdy namiot wyposażony w cztery wygodne łóżka wojskowe, stoliki i krzesła. Daje to możliwość zorganizowania imprez strzeleckich dla większej grupy osób. Możliwy catering.

Istnieje możliwość strzelania z broni i amunicji instruktorskiej pod nadzorem uprawnionych osób.

Zapraszamy i życzymy przyjemnego pobytu.

Zarząd VIS